פרשת בא

נכתב על ידי רונן שמואל הלוי

"בא אל פרעה כי אני הכבדתי את ליבו ואת לב עבדיו"

הקב"ה אומר למשה בא אל פרעה ,  אני ואתה הולכים לפרעה

אני יודע בדיוק מה קורה שם ואתה לא לבד.

 "וַיֹּאמֶרלוֹפַרְעֹהלֵךְמֵעָלָיהִשָּׁמֶרלְךָאֶלתֹּסֶףרְאוֹתפָּנַיכִּיבְּיוֹםרְאֹתְךָפָנַיתָּמוּת.וַיֹּאמֶרמֹשֶׁהכֵּןדִּבַּרְתָּלֹאאֹסִףעוֹדרְאוֹתפָּנֶיךָ".

לפעמים הדברים הטובים שקורים לנו בחיים, בולטים מאד וקל להבחין בהם. עם זאת, ישנם מקרים, שנראים לנו רעים וקשה לנו מאד להבחין בפן החיובי שלהם. זה בדיוק מה שקורה לעם ישראל, כשהקב"ה מתכונן להוציא אותם מעבדות לחרות.

בפרשת השבוע שלנו, כאשר משה ואהרון ניגשים לפרעה ומבקשים ממנו לשחרר את בני ישראל, לא רק שהם נתקלים בסירוב מיידי, אלא הם אפילו מסולקים מהארמון ומוזהרים, כי אם יעזו לחזור שוב לביתו של המלך -יוצאו להורג באופן מיידי! לאחר אירוע זה נראה היה, שהכל נעשה גרוע יותר ומצבם של בני ישראל אף מתדרדר! אבל למעשה, כל ההתרחשות הזאת היוותה רק חלק מתוכניתו הכללית של הקב"ה, שבסופה בני ישראל הוצאו ממצרים בעזרת נסים גדולים ואדירים. אנו למדים מכך, שאין צורך להיכנס לפאניקה, גם כשנראה לנו שהחיים שלנו בירידה. עלינו להפנים את הידיעה, כי הכל נראה קשה יותר, דווקא ברגעים שלפני השיפור הגדול. אם רק נהיה סבלניים מספיק לראות את המהלך כולו, נזכה גם ליהנות מהזמנים הטובים!

שבת שלום

Friday the 12th. PointLink. מתנה טובה יש לי בבית גנזי ברצוני ליתנה וישראל לך והודיעם