טיפול בכל בעיות כף הרגל 
פטרת,דורבן,ציפורן חודרנית, פלטפוס ועוד...


פודיאטריה היא התמחות ברפואה המתמקדת בכפות הרגליים ונחשבת בעולם כחלק בלתי נפרד ממערך הרפואי של כל מוסד רפואי מכובד כדוגמת: בתי-חולים, רפואה ראשונית וכדו'
פודיאטור אשר לו הכשרה אקדמאית רפואית בעל רשיון מארץ מוצאו לעסוק בתחום זה מאבחן ומטפל בכל הבעיות, העיוותים והמחלות הקשורות לכפות הרגליים להבדיל מאורטופדים המתמקצעים בכל המבנה השלדי של האדם.
תחום זה הוא ייחודי מכיוון שהוא מתעסק אך ורק באיברים מסוימים בגוף. מעט מכירורגיה, פלסטיקה, אורטופדיה ורפואה כללית לכן אנשי המקצוע חייבים לשלוט בכל אחד מהתמחויות אלו ולהתמקצע בהם בכפות הרגליים.
פודיאטור כחלק ממערך רב תחומי יכול לשלב ו/או להפנות לטיפול רפואי נוסף לידי אנשי מקצוע נוספים אשר גם הם מעריכים את התועלת של איש מקצוע זה בתחום הספציפי שלהם.
את תחום זה לומדים באוניברסיטאות מכובדות כדוגמת: לונדון, אוסטרליה, דרום אפריקה, קנדה וארה"ב. לימודיהם מפוקחים ע"י מועצות לאומיות מטעם משרד הבריאות באותה מדינה והם אלו אשר מעניקים הכרה ורישיון ממשלתי לאותו בעל מקצוע.

WISEFEET CLINIC
היחידה לטיפול בכף הרגל ופצעים מעניקה טיפולים רפואיים ייחודיים ומקצועיים לכלל הגילאים והינים אשר סובלים מבעיות כלשהן בכפות הרגליים.

דניאל וייס
היחידה הטיפולית מנוהלת על ידי הפודיאטור דניאל א. וייס
בוגר לימודי פודיאטריה באוניברסיטת ווסטמינסטר בלונדון.
מתפקידיו: מייסד ונשיא העמותה הישראלית לפודיאטרים וכירופודיסטים, מנהל יחידת כף הרגל בבית החולים ביקור חולים, יועץ פודיאטרי למפקד המרפאה האורטופדית ומנהל מרפאה בצה"ל, יועץ פודיאטרי ראשי לכף רגל סוכרתית בקופ"ח מכבי.

על המרפאה


היחידה לטיפול בכף הרגל ובפצעים משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות בכדי לתת את הפתרונות הטובים ביותר לכל הבעיות הפתולוגיות בכפות הרגלים, וכן לפצעים כרוניים בעיקר לאלו הזקוקים להצלת רגליהם מקטיעה.
היחידה לטיפול בכף הרגל ופצעים מציעה את מירב הטיפולים המתקדמים בכדי להעמיד אותך על רגליך.
מבין הטיפולים במרפאה:
כפות רגליי חולי סוכרת יבלות ויראליות
ציפורן חודרנית רפואת ספורט
טיפולים טכנולוגיים מתקדמים לפצעים כרוניים רפואה מונעת
מדרסים פזיוטרפיה
בעיות הליכה שיקום
יבלות עור קשה וציפורניים ייעוץ – חוות דעת נוספת/שנייה
פטרת אינטרנט, אימייל, הדור השלישי
שברי הליכה/ מאמץ ביקורי וטיפולי בית
הנעלה
המרפאה פועלת בפריסה ארצית ובבית המטופל במידת הצורך. המעקב במרפאה אחר החולה, יתועד בתיק רפואי ממוחשב שפותח במיוחד למרפאה ואליו יצורפו תמונות הפצע. כך תוכל קבוצת הרופאים להעניק שירותים ללא תלות במיקום גיאוגרפי של החולה, תוך הסתייעות ברופאים נוספים ואחיות מרפאה.

 

פצעים בף הרגל

פצע הוא חבלה בעור שיכול להתפתח במימדים שונים מחתך קטן עד לכדי כיב עמוק מאד אשר יכול להגיע אפילו עד העצם.
הפצעים יכולים להיות מורכבים כאשר ישנם הפרשות או לחילופין ללא הפרשות, דלקות וזיהומים
ישנם הרבה סוגי פצעים שנוצרים על רקע:

 

  1. סוכרת
  2. אי ספיקה ורידית
  3. אי ספיקה עורקית
  4. טראומה
  5. כוויות
  6. כיבים על רקע של הקרנות.
  7. הנפוץ ביותר – פצעי לחץ

לאחר איבחון נכון של הגורם לפציעה, משך זמן הפציעה המרפאה בונה תוכנית ייחודית למטופל שכוללת הסרת הגורם הבעייתי והחלת הטיפול מותאם לבעיה, בכדי להגיע לריפוי מוחלט.
אנו משתמשים בכל הטכנולוגיות הקיימות מסוגי חבישות שונות הכוללות:
פדים, משחות, ג'לים וכדו' ועד שימוש במיכשור מתקדם.                      

שילוב נכון של כל הגורמים הללו יסייעו להביא את הפצע להחלמה מלאה, מהירה ומניעת הישנותה.


ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית היא חדירה של קצה ציפורן לתוך הבשר הסמוך לו, במידה והציפורן לא מטופלת בזמן היא תמשיך לחדור ולפצוע ותגרום לזיהום ודלקות במקום. יש להתייחס לזה ממש כמו לגוף זר.
במידה וטיפול שמרני לא יועיל יש לבצע עקירה חלקית או מלאה של הציפורן (בהתאם לבעיה) ולעקור את בסיס הציפורן כדי של תצמח מחדש. טיפול חד פעמי זה פותר את הבעיה משורשה ומונע השנות הבעיה לצמיתות מתוך אלפי מטופלים שטופלו אחוזי ההצלחה הינם 99.7%. הטיפול הזה כולל הרדמה מקומית שמרגישים אותה בקושי, אחרי שמוודאים כי המקום רדום לחלוטין מבצעים חיתוך של הצד הבעייתי בלבד עד השורש, ואז משמידים את בסיס הציפורן, גם כשההרדמה פגה אין בהכרח כאבים. ההחלמה די מהירה.

מדרסים

מדרס הוא אביזר רפואי המותאם באופן אישי לכף הרגל של המטופל, מטרת המדרסים: לפזר עומסי משקל באופן שווה על פני כפות הרגליים לתת תמיכה לשפר יציבות ומתוך כך לשפר את איכות החיים להסיר מכאובים עזרה בהחלמת פצעים קשים ניתן לחלק את המדרסים לשני סוגים: ביומכניים – תומכים, ומדרסים אקומודטיביים – מרפדים החומרים מהם עשויים המדרסים הינם מגוונים מאד ומותאמים בהתאם לבעיה הספציפית של המטופל, צרכי השימוש ומשקל המדרסים עמידים לשנים רבות וניתן להתאימם לכל סוגי הנעליים וכן לנעלי נשים אלגנטיות. מדרסים ביומכניים: הינם מדרסים הנעשים לפי מידת גבס של כפות הרגליים במנח ניטרלי. Subtalar Joint Neutral Position דהיינו באופן שבו אדם אמור לעמוד בו. בדרך זו ניתן לשלוט על כף הרגל, הקרסול והיציבות בהם יכולה להשפיע גם על הברכיים ועל הגב התחתון. הבעיות הנפוצות שבהם ניתן לטפל באמצעות מדרסים אלו: כאבי גב, כאבי שרירים, כאבי עקב – "דורבן", נקעים חוזרים, כאבי ברכיים, עצמות בולטות בכפות הרגליים, שיפור יציבות אצל ילדים חולי סוכרת, שברי הליכה אצל חיילים, הגנה על רגלי ספורטאים. מדרסים אקומודטיביים: הינם מדרסים רכים שייעודם לרפד את כפות הרגליים לקיחת המידות נעשית ע"י דריכות הרגל בתוך תבנית ספוג ו/או לקיחת מידות באופן ידני. מדרס שכזה יכול לתת מענה לחוסר ריפוד בכריות כף הרגל, מיועדת גם לבלימת זעזועים או לאלו שיש להם הגבלה בטווחי התנועה במפרקים של כף הרגל.

פטרת

ב – 80 אחוז מהמקרים, עור יבש וסדוק בעקב כף הרגל הוא תוצאה של פטריה, אם מריחה של קרם טיפוח לא מיטיבה עם העור בתוך מספר ימים, מן הסתם יש סבירות גבוהה שהגורם פטרייתי. עור יבש וקשקשי הוא אחת התוצאות של המחלה המוכרת כפטרת כף הרגל ודווקא התוצאה הקלה שבהן תוצאות אחרות הם: שלפוחיות, ריח לא נעים, אדמומיות ובעיקר גרד (קל עד חריף) ביחוד בין הבהונות ארבע וחמש (הבהונות הקטנים הדחוסים יותר בתוך הנעל) במקרים קיצוניים בעיקר לאחר הזנחה עלולים להתפתח פצעים מוגלתיים. איך נוצרות פטריות ברגליים? הפטריה היא מחלת עור השכיחה ביותר בעולם. יש להניח שבישראל אנו ערים יותר לבעיה מאחר והציבור בישראל נועל סנדלים ואזי רואים את הרגליים. פטריות ברגליים צצות כמו "פטריות אחרי הגשם" לחות יתר ורטיבות הם הגורמים העיקריים להתפתחות פטריות, שנוצרות מאורגניזמים שונים ש"מתיישבים" על העור, נעליים סגורות הן חממה נהדרת לגידול פטריות, מאחר שהן מספקות לפטרייה חממה נהדרת להפתחות. פטרת כף הרגל, מסתבר, היא מחלה מידבקת לכל דבר, כאשר ההידבקות מתרחשת בעיקר במקומות ציבוריים שבהם כף הרגל שלנו חשופה, כמו בריכות שחייה, חדרי הלבשה, מלתחות, מקוואות וכדומה. אם לא מטפלים בה כראוי היא עלולה להתפשט גם ליתר חלקי הגוף ובמקרה הגרוע יותר לגרום להופעת מחלת עור קשה הידועה כ"שושנה" שבמקרים הקשים עלולה להסתיים אפילו במוות. סימפטומים: גרוד בין הבהונות (בעיקר 4-5) עור אדום/נא – לרוב מגרד עור יבש וקשקשי עם /בלי סדקים פצע, פצע מוגלתי, פריחה נקודות ושלפוחתיות על כף-הרגל. בציפורניים ישנה התעבות, שינוי צבע ומרקם – היא אף יכולה להראות כאכולה או להפוך לקמחית ולהתפורר. פטרת ציפורניים – פטרת הפוגעת בעיקר בבהונות הרגליים, אך הזיהום עלול להתפשט גם לציפורני הידיים. היא גורמת להצהבת הציפורניים. פטרת רגליים – פטרת נפוצה, שבדרך כלל מופיעה בין האצבעות בשלישית-הרביעית או בין הרביעית-חמישית, היא גורמת לעור להיות רטוב, אדום וקשקשי. אם אין מטפלים בפטרת היא עלולה להתפשט לעור כף הרגל ולציפורני הרגליים. איך ניתן להימנע מהבעיה? • להעדיף גרביים מחומרים טבעיים כמו כותנה, שמסייעים להתנדפות הזיעה, על פני גרביים מחומרים סינתטיים. • לנעול סנדלים ונעליים עם סוליית עור. • לא לנעול נעליים של אדם אחר וכמובן לא לקנות נעליים יד שנייה. • בבריכה, במלתחות ובמקלחות ציבוריות יש להקפיד להתהלך עם כפכפים או סנדלים – ובשום פנים ואופן לא יחפים. • בכל טיפול פדיקור, כדאי לוודא מראש שכלי הטיפול עוברים סטריליזציה בין טיפול אחד למשנהו. • להקפיד על רחיצה יומיומית של כפות הרגליים. • לנגב היטב את כפות הרגליים אחר הרחצה. • להקפיד להשתמש תמיד במגבת אישית לרגליים- אפילו בחוג המשפחה. • לשטוף את המקלחת לאחר השימוש. • בכל מקרה שבו מורחים על כף הרגל קרם טיפוח כלשהו כדוגמת אטרקטיין, יש לדאוג להספיגו היטב בעור. שאריות של קרם בין הבהונות הן מצע לח אידאלי להתפתחות פטרייה טיפול פטרת העור: תכשירים רבים – יש להיוועץ לגופו של אדם. פטרת ציפורניים: פודיאטור ישייף עובי הציפורן נוזל אנטי פטרייתי TERBINAFINE
Saturday the 4th. PointLink. מתנה טובה יש לי בבית גנזי ברצוני ליתנה וישראל לך והודיעם